Tournament Teams Who Support

Spinal Cord Injury Recovery!

Rats on da Cheese

Supporting Since 2018

1st Place Overall Spring 2018

2nd Place Overall Fall 2018

Team of the Year 2018

3rd Place Spring 2019

 

Team Of The Year 2018

Capt Mike Howes

Matt Mangone

Keith Stonestreet

Richard Linkenhoker

Slade Em

Supporting Since 2013

 

 

 

1st Place Overall 2013/2014/Spring 2015

2nd Place Overall Fall 2015

3rd Place Overall Fall 2016

3rd Place Overall Spring 2017

4th Place Overall Fall 2017

3rd Place Spring 2018

 1st Place Fall 2018

2nd Place Spring 2019

Capt Marty Slade

Lady Angler Vanessa Slade

 

Top Anglers

Godzilla

Supporting Since 2015

2nd Place Overall Spring 2015 

1st Place Overall Fall 2015

1st Place Overall Spring 2016

1st Place Overall Fall 2016

1st Place Overall Spring 2017

1st Place Overall Fall 2017

 

Capt Jacob Ballans

Jaye Ynocencio

Shannon Thieme

Darek Timoszuk

Top Anglers

Pici Team

Supporting Since 2013

 

4th Place Fall 2016

2nd Place Ladies Fall 2016

5th Place Overall Fall 2017

 

Capt Carmine Pici

Lady Angler Elizabeth Morse

TJ Pici

Tyler Pici

 

Top Anglers

Supporting Since 2016

 

Fall 2016 - 1st Place

Spring 2017 - 2nd Place

 

Team David

GUIDED DIVISION

Capt Justin Lofaro

Spinal Injured: David Christopher

Spinal Injured: Mat Car

 

Guided By:

GUIDED DIVISION

Capt Greg Leonard

Spinal Injured: Hayden Hulsey

Brant Hulsey

Lady Angler Taylor Hulsey

Jr Angler Isaac Hulsey

 

 

Supporting Since 2017

2nd Place Jr Angler Fall 2017

1st Place Jr Angler Fall 2018

 

 

Team Hayden

Guided By:

Supporting Since 2015

1st Place Guided Fall 2017

 

 

Reelin & Wheelin

GUIDED DIVISION

Capt Frank Leto

Spinal Injured: Aaron Lopez

Garret Walsh

Lady Angler Perri Moore 

Guided By:

Cast n Blast Charters

Guided By:

Reel Estate Charters

Supporting Since 2015

1st Place Guided Division 

 

Team GTE

GUIDED DIVISION

Capt Ryan Harrington

TEAM GTE

Brian Best

Eryn Best

Vickie Thompson

Trudy

Epic Jig-alos

Supporting Since 2016

 

Spring 2017 - 1st Place Guided

 

Capt Chad Burney SCI Abled

Jennifer Maxwell

 Hunter Burney

Sponsored By:

Power Design Inc

Supporting Since 2019

 

 

28-2-19-2047.jpg

Team Capt Aaron Ally

Bob Ally

Ben Ally

Brandon Peeler

 

Sponsored By:

PowerDesign.png

Keep It Reel

Supporting Since 2017

 

 

Capt Scott Snively

Bryce Snively SCI Angler

Fisher Snively

Kyle Blackshear

 

Sponsored By:

Overdraft

Supporting Since 2012

2012 - 3rd Place Overall

2013 - 2nd Place Overall

Spring 2016 - 6th Place

Capt Justin Bodner

Dave Bodner

Jeremy Bodner

Joe Bodner

Little Reeler Jr - Savanah Bodner

Little Reeler Jr - Julia Bodner

 

Sponsored By:

Inshore Society

Supporting Since 2016

2016 - 1st Place Youth Angler

Capt Cristian Minami

Daniel Minami

Capt Kenneth Smith

Kenneth Smith Sr

 

Sponsored By:

Supporting Since 2013

Biggest Red Fall 2013

 

 

KHS & S

Capt Brad Kendell

Mark Uzzi

Tom Pickford

Scott McLam

 

Sponsored By:

Ferman

Supporting Since 2015

 

Team Capt Zac Joslin

Freddy McCoy

Ryan Pipher

Jordan Gantt

 

Sponsored By:

SeaSucker Marine

Supporting Since 2017

 

Team Capt Mark Murnane

Jack Murnane

Mike Julian

 

 

Sponsored By:

Tropical Pools & Pavers

Supporting Since 2016

3rd Place Ladies Division

 

Sponsored By:

Team Capt Ronald Larson

Emmanuel Chmielewski

Garrett Larson

Nikki O'Rourke

 

Integrity Express Logistics

Supporting Since 2012

Biggest Snook Fall 2012

2nd Place Overall Fall 2012

 

 

Team Capt James Beers

Ty Colby

Steven Swindal

Kevin McCaig

 

Sponsored By:

Reeling Freedom LLC

Supporting Since 2017

 

 

Team Capt Paul Gage

Danielle Gage

Meagan Gage Barrows

Mike Bloomfield

 

Sponsored By:

In The Slot

Supporting Since 2017

 

 

Sponsored By:

Team Capt Kyle Corey

Sam Fetter

 

 

Patriot

Supporting Since 2015

 

 

Sponsored By:

Team Capt Joe Burruezo

Johnny Thomas

Mason Moreno

 

 

Flats Mafia

Supporting Since 2015

 

 

Sponsored By:

Team Capt Jeff Martin

James Garrison

Bubba Betancourt

Mikel Arreta

 

 

Tijuana Flats

Supporting Since 2014

 

Team Capt Andrew Povec

Capt Craig Weaver

Joseph McGeehan

Brian Thompson

 

Sponsored By:

Team MCS Fishing

Capt Trajan Rodriguez

GT Gonzalez

Gilbert Gonzalez

Chris Brownell

Supporting Since 2017

 

 

The Forrest Team

Capt Jeff Forrest

Paula Forrest

Jessica Burns

Christi Grimes

Supporting Since 2017

 

 

Aquaholics

Capt Rene Monje

Lady Angler Katie Monje

Hector Colon

Grayson Stenzel

 

 

Supporting Since 2014

Spring 2015 - 2nd Place Lady Angler

 

 

Rainfly

Supporting since 2016

 

 

 

Capt Mike Rizzo

Heather Rizzo

Keith Smith

Hannah Smith

 

Jason

Supporting since 2017

 

 

 

Capt Jason Kramer

Scott Brotherton

Alan Graves

Matt Mauger

 

Reel Nauti

Capt Kevin Nickerson

Lisa Kaps

Abby Beltra

Rob Presta

Supporting Since 2016

 

 

Jen Engle

Supporting Since 2015

3rd Place Kayak Spring 2016

1st place Ladies Spring 2016

KAYAK DIVISION

LADY ANGLER

 

Gator Reds

Supporting Since 2015

Capt Brian Buka Harris

Eric Whitted

Matt Harris

 

 

Marvin Engle

Supporting Since 2015

1st Place Fall 2018 Kayak Division

KAYAK DIVISION

 

Derek Engle

Supporting Since 2015

1st Place Kayak Spring 2017

KAYAK DIVISION

 

FWC

Supporting since 2012

3rd Place Overall Spring 2015

1st Place Lady Angler 2015

5th Place Overall Spring 2017

2nd Place Overall  Spring 2018

1st Place Lady Angler Spring 2018

Capt Chris Shepherd

Lisa Shepherd

Steven Stafford

 

Slip Knot

Supporting Since 2013

Capt Hector Colon

Justin Hofford

John Renslow

Ryan Collins

 

Ah Skeet Skeet

Capt Mark Dunnam

Nick Whipp

Paul Tester

Ashley Dunnam

 

Supporting Since 2016

10th Place Fall 2016

Abbott Flooring

Supporting Since 2016

Capt Shea Abbott

Dan Burton

Bill Geary

Pat Murray

 

Michael Kappenmacher

Supporting Since 2015

1st Place Jr Kayak Fall 2017

KAYAK DIVISION

 

Shallow Minded

Supporting Since 2015

5th Place Spring 2016

Capt Tom Briese

Tommy Briese

Dan Keith

Dakota Negersmith

 

Chad Socha

KAYAK DIVISION

 

Supporting Since 2017

1st Place Kayak Fall 2017

Erik Walasek

KAYAK DIVISION

 

Supporting Since 2016

3rd Place Kayak Fall 2016

Cigar City Tackle

Capt Jimmy Mason

Pat Ferrari

Kim Suarez

Kenny Suarez

Gianna Suarez

 

Supporting Since 2016

1st Place Youth Angler

Fall 2016

 

True South

Supporting Since 2015

Sponsored by

True South 180 

Capt Brandon Lanier

Brad Lanier

Dylan Thompson

Kyle Durkee

Amarosa

Capt Jim Amarosa

Lady Angler Jen Amarosa

Kevin Walker

Tiffany Jordan

  Supporting Since 2014

Sponsored by

Amarosa Law

 

Lai 

Supporting Since 2015

2nd Place Jr Angler 

Fall 2015

1st Place Kayak Spring 2016

1st Place Kayak Fall 2016

1st Place Kayak Spr 2018

Capt Tony Lai

Jennifer Lai

Aliyah Lai

Sea School 

Supporting Since 2015

Sponsored By

Sea School

Capt Richard Vargas

Toivo Strang

Capt Jeff Zullo

Kyle McCarty

Lucas Marcum

Adam Virgili

Supporting Since 2014

4th Place Spring 2016

 

 

Z-Town Clowns

Joe Rocks

 

Supporting Since 2015

Capt Joseph Hill

Chris Sheehan

Tim Whitfield

Jake Whitfield

Chandelle Vet

Capt Dencil Powell

Doug Davenport

Lawson Davenport

Meghan Davenport

 

Supporting  Since 2015

Sponsored By

Chandelle Vet Assc

Reel Fin-esse

Supporting Since 2015

Capt Nick Chicouris

Sara Doggs

Jack Casey

Scotty Gramling

Sandifer

Supporting Since 2015

1st Place Fall 2015

2nd Place Fall 2016

Capt Jared Sandifer

Kayak

Darth Angler

Capt Jon Wheeler

Noah Wheeler

Jonathan Salvia

Supporting Since 2015

3rd Place Jr Angler

 

Supporting Since 2016

 

 

Category 5

Capt Robert Coady

Bob Armstrong

Dave Windsor

 

Capt Chad Harbin

Brendon Baldwin

Nik Castellano

Cigar City Anglers

 

Supporting Since 2016

 

Screamin' Drag

Supporting Since 2015

Capt Ed Chambers

Steve Swafford

Al Riveiro

Jason Standen

Slam Snatcher

Supporting Since 2015

Capt Phillip Valeriani

Ricardo Vargas

John Baty

Dave Brewer

 

Smoking Rod

Supporting since 2015

Winners Social Media Sponsor Photo Contest 2015-2016

Photo Contest Spring 2016

Capt Sean Kitchen

Jennifer Kitchen

Chris Swafford

Ashley Swafford 

 

Deez Knots

Supporting Since 2015

 

Capt Clint Boger

Cliff Boger

Kevin Bouffard

Luke Hulslander

 

OMS Property

Maintenance

Supporting Since 2013

Sponsored by

OMS Property Maint

Capt Brian Mixon

Stacie Mixon

Mark Hoffman

Stephany Hoffman

Clam Shot

Supporting Since 2014

 

Capt Paul Stringfield

Brooks Higginson

Phil Pawlowski

Brian Visnovec

Mulligan

Supporting Since 2015

Capt Zachary Mulligan

KAYAK

Nurse Sharks

  Supporting Since 2015

All Lady Angler Team

Lakeland Regional Nursing Staff

Lady Capt Nicki Russel

Lady Angler Ashley Diaz

Lady Angler Lauren Morata

Lady Angler Ashley Heirs

Fish Reaper

Supporting since 2015

Capt Jerry Creaser

Jesse Creaser

Jim Creaser

 

Flatsmandoo

Supporting Since 2015

Capt Jason Coniglio

Patty Mitchell

Dan Mitchell

Sundance Vapor

Supporting Since 2014

Capt Zack Cook

Chris Hudak

Anthony Kolodzies 

Matt Bruggeman

Fubar

Capt Steve Diamond

Delaney Diamond

 

Supporting Since 2014

1st Place Lady Angler 

Fall 2015

1st Place Jr Angler 

West Coast

Lawns

Capt John Harbord

Joseph Ronnlof

Bruce Sabine

Mike Hemmer

Supporting Since 2014

Sponsored by

Westcoast Landscape

& Lawns

 

Strike One

Pitching

Capt Jason Jones

Mike Jones

Jesse Hoover

Supporting Since 2014

1st Place Lady Angler

Fall 2014

3rd Place Overall 2014

Sponsored By

Fla Exec Realty-J Hoover

UltraSkiff

Supporting Since 2014

Sponsored by

Ultraskiff

 

 

Capt Jeff Lizzio

WTF

Capt Dillon McBride

Billy Savage

Foster Chase McBride

Griffin Harris

Supporting Since 2016

2nd Place Fall 2016

 

Sekas Pools

Supporting Since 2015

Sponsored By

Sekas Pools

Capt Nick Sekas

Paddleboard

Old-N-Days

Supporting Since 2014

Sponsored by BLP Racing

Capt Mike Laws

Carter Day

Chelce Day

Brian Day

Rats on da Cheese

Supporting Since 2018

1st Place Overall Spring 2018

2nd Place Overall Fall 2018

Team of the Year 2018

3rd Place Spring 2019

1st Place Fall 2019

 

Team Of The Year 2018/2019

Capt Mike Howes

Matt Mangone

Keith Stonestreet

Richard Linkenhoker

Slade Em

Supporting Since 2013

 

 

 

1st Place Overall 2013/2014/Spring 2015

2nd Place Overall Fall 2015

3rd Place Overall Fall 2016

3rd Place Overall Spring 2017

4th Place Overall Fall 2017

3rd Place Spring 2018

 1st Place Fall 2018

2nd Place Spring 2019

4th  Place Fall 2019

Capt Marty Slade

Lady Angler Vanessa Slade

 

Top Anglers

Godzilla

Supporting Since 2015

2nd Place Overall Spring 2015 

1st Place Overall Fall 2015

1st Place Overall Spring 2016

1st Place Overall Fall 2016

1st Place Overall Spring 2017

1st Place Overall Fall 2017

 

Capt Jacob Ballans

Jaye Ynocencio

Shannon Thieme

Darek Timoszuk

Top Anglers

Pici Team

Supporting Since 2013

 

4th Place Fall 2016

2nd Place Ladies Fall 2016

5th Place Overall Fall 2017

 

Capt Carmine Pici

Lady Angler Elizabeth Morse

TJ Pici

Tyler Pici

 

Top Anglers

Supporting Since 2016

 

Fall 2016 - 1st Place

Spring 2017 - 2nd Place

 

Team David

GUIDED DIVISION

Capt Justin Lofaro

Spinal Injured: David Christopher

Spinal Injured: Mat Car

 

Guided By:

GUIDED DIVISION

Capt Greg Leonard

Spinal Injured: Hayden Hulsey

Brant Hulsey

Lady Angler Taylor Hulsey

Jr Angler Isaac Hulsey

 

 

Supporting Since 2017

2nd Place Jr Angler Fall 2017

1st Place Jr Angler Fall 2018

1st Place Jr Angler Fall 2019

2nd Place Little Reeler Fall 2019

 

 

Team Hayden

Guided By:

Supporting Since 2015

1st Place Guided Fall 2017

 

 

Reelin & Wheelin

GUIDED DIVISION

Capt Frank Leto

Spinal Injured: Aaron Lopez

Garret Walsh

Lady Angler Perri Moore 

Guided By:

Cast n Blast Charters

Guided By:

Reel Estate Charters

Supporting Since 2015

1st Place Guided Division 

 

Team GTE

GUIDED DIVISION

Capt Ryan Harrington

TEAM GTE

Brian Best

Eryn Best

Vickie Thompson

Trudy

Epic Jig-alos

Supporting Since 2016

 

Spring 2017 - 1st Place Guided

 

Capt Chad Burney SCI Abled

Jennifer Maxwell

 Hunter Burney

Sponsored By:

Power Design Inc

Supporting Since 2019

 

 

28-2-19-2047.jpg

Team Capt Aaron Ally

Bob Ally

Ben Ally

Brandon Peeler

 

Sponsored By:

PowerDesign.png

JMC Development

Supporting Since 2019

 

 

ComingSoon Photo copy.jpg

Team Capt Guy Redinger

 

Sponsored By:

JMC.png

Keep It Reel

Supporting Since 2017

 

 

Capt Scott Snively

Bryce Snively SCI Angler

Fisher Snively

Kyle Blackshear

 

Sponsored By:

Overdraft

Supporting Since 2012

2012 - 3rd Place Overall

2013 - 2nd Place Overall

Spring 2016 - 6th Place

Capt Justin Bodner

Dave Bodner

Jeremy Bodner

Joe Bodner

Little Reeler Jr - Savanah Bodner

Little Reeler Jr - Julia Bodner

 

Sponsored By:

Inshore Society

Supporting Since 2016

2016 - 1st Place Youth Angler

Capt Cristian Minami

Daniel Minami

Capt Kenneth Smith

Kenneth Smith Sr