2021 Spring Inshore Slam Leader Board

2020 Spring/Fall Inshore Slams were canceled due to Covid 19

Click Here for Slideshow Highlights: 

Overall Division TOP 10

6th - Thunder Marine Tom Briese 78.25"

7th -  Slipknot Hector Colon 78.25"

8th - Snook Jam Wesley Tallyn 77.75"

9th - GeoPoint Surveying Jennifer Burnett 67.25"

10th - Apollo Beach Charters Dan Krajack 64"

IMG_3919 (2).JPG

Team  Slade Em         94.00"

Capt  Marty Slade

1st Place Overall  $1500

GTE Bonus Cash $250

Calcutta 1st $475

IMG_3914 (2).JPG
IMG_3912 (2).JPG

Team Breakfast Beer  90.75"

Capt Buka Harris

2nd Place Overall  $700

2nd Place Calcutta $285

Team Double Bounty  85"

Capt  Peter Smith

3rd Place Overall  $400

3rd Calcutta $190

Sign4th.jpg
IMG_3906 (2).JPG

Team  Rats on da Cheese 84"

Capt Rich Linkenhoker

4th Place Overall $225

Team  Pici 81.5"

Capt Carmine Pici

5th Place Overall  $175

SignWildCard.jpg

Team Anglerholics 16.25"

Capt  Tom Matteson

16th Place Overall  

IMG_3863 (2).JPG

1st Place Kayak  50% entries 

GTE Bonus Cash $250

Mark Ditullio 87.25"

IMG_3890.JPG

JR  ANGLER Overall 11-16

1st Place Jr Angler Tight Liners  

Team SlipKnot

Brett Barrows 78.25"

ComingSoon Photo copy.jpg

Slam- Least But NOT Last  59.25"

Team Angling 4 Relief 

Capt John Klopfenstein

IMG_3866 (2).JPG

Team Catch 22 

Capt Travis Yaeckel

Closest to 30" Snook 

Exactly 30.00"

ComingSoon Photo copy.jpg
IMG_3871 (2).JPG
IMG_3855 (2).JPG

2nd Place Kayak 

Jim Leas 70"

Tie to First Registered

IMG_3903 (2).JPG

1st Place LADIES Division OVERALL 81.5"

Lady Angler Elizabeth Morse

Team Pici

Capt  Carmine Pici

IMG_3895 (2).JPG

2nd Place LADIES Division OVERALL 77.75"

Lady Angler Samantha Tallyn

Team Snook Jam

Capt  Wesley Tallyn

JR  ANGLER Overall 4-10

1st Place Jr Angler Little Reelers  

Team Snook Jam 77.75"

Dorian Curry & Liam Netto

IMG_3885 (2).JPG

3rd Place Kayak 

Chuck Statham 70"

Team Angling 4 Relief 

Capt  John Klopfenstein

Closest to 52" Slam 

59.25"

Team KOLESTRONG

Capt  William Wise

Redfish with Most Spots (4)

Team Nate/Camryn

Capt  Danny Trevino

Boat Card Drawing #42

IMG_3879.JPG

BIG FISH SNOOK

Team Slade Em 37.5"

Capt Marty Slade

IMG_3838 (2).JPG

ADAPTIVE DIVISION

3rd Place TEAM 

Capt Ryan Harrington 67.5"

Reel Estate Charters

TEAM MOLLY

IMG_3879.JPG
IMG_3882 (2).JPG
IMG_3837.JPG

BIG FISH RED

Team Slade Em 33.25"

Mark Ditullio 33.25" Tie to 1st Registered

Capt  Marty Slade

IMG_3840 (2).JPG

ADAPTIVE DIVISION

1st Place Lady Angler 56"

TEAM CHRISTINA

Capt  Court Douthit

Recreational Specialists

BIG FISH TROUT

Capt  Mark Ditullio 26"

ADAPTIVE DIVISION

GTE Bonus Cash $250

1st Place Team 72.25"

Capt William Wise Badfish Charters

Co-Capt Kolton Smith

Team KOLESTRONG

ADAPTIVE DIVISION

2nd Place Lady Angler 41"

TEAM MARIAH

Capt Don Harris

Blue Collar Fishing Charters

IMG_3934 (2).JPG

ADAPTIVE JR TIGHT LINER 11-16

TEAM HAYDEN  23"

Capt Greg Leonard

All Anglers Inshore Fishing Charters

 

IMG_3834 (2).JPG

ADAPTIVE DIVISION

2nd Place TEAM

Capt Aaron Lopez 68"

TEAM AARON

IMG_3846 (2).JPG
IMG_3852.JPG

1st Place GUIDED Team

Catch 22/Tackney  77"

Capt Travis Yaeckel 

GTE Bonus Cash $250

GUIDED Team -1st Place Lady Angler

Anglers Chandra Tackney, Stacy Sobieray, Jill Opollo 77"

Capt  Travis Yaeckel 

Instinct Fishing

IMG_3849 (2).JPG

GUIDED JR Angler  Tight Liner 11-16

Chace Schoppa 67.5"

TEAM MOLLY

Capt Ryan Harrington

Reel Estate Charters

 

Isaac.JPG

GUIDED JR LITTLE REELER 4-10

1st Place Isaac 23"

Capt HAYDEN

Capt Greg Leonard

All Anglers Inshore Charters