top of page
2022 Fall Inshore Slam Leader Board
050A6908e.jpg

Team  GODZILLA 99"

Capt  Jeff Gentner

1st Place Overall  $1500

Calcutta 1st $350

L050A6904.jpg

Team Wet Lines  90"

Capt Zach George

2nd Place Overall  $700

2nd Place Calcutta $210

L050A6899.jpg

Team Fl Fishing Prod 87.25"

Capt  Ty Nelson

3rd Place Overall  $400

Calcutta $140

L050A6895.jpg

Team  Secret Sauce 85.5"

Capt Nick Cardieri

4th Place Overall $225

L050A6887.jpg

Team  Coastal Chaos 84.75"

Capt Cameron Fisher

5th Place Overall  $175

DONATED BACK

L050A6893.jpg

WILD CARD 10th Place

Team Mangrove Muskateers  70.5"

Capt  Jeff Knight

L050A6877.jpg

1st Place LADIES Division OVERALL 87.5" 

Lady Angler Courtney Santiago

Team Sabalo

Capt  Matt Santiago

L050A6874.jpg

2nd Place LADIES Division OVERALL 66.5" 

Lady Angler Samantha Tallyn

Team SnookJam Outdoors

Capt  Wes Tallyn

L050A6869.jpg
L050A6864.jpg

JR  ANGLER Overall 4-10

1st Place Jr Angler Little Reelers  

Team Sabalo 81.5"

Angler Braiden Santiago 

JR  ANGLER Overall 4-10

2nd Place Jr Angler Little Reelers  

Team SnookJam Outdoors  66.5"

Angler Dorian Curry 

L050A6829.jpg

1st Place Kayak  50% Payback 

Marvin Engle 32"

L050A6833.jpg

Closest to 30" Snook 

Team Sabalo  30"

Capt Matt Santiago

L050A6838.jpg

Closest to 52" Slam 

Team Off The Grid 49.75"

Capt Dylan Alagood

L050A6846.jpg

Redfish with Most Spots (8)

Team Wet Lines

Capt  Zachary George

L050A6855.jpg

Smallest Trout 13.5"

Team SnookJam Outdoors

Capt  Wes Tallyn

 

L050A6852.jpg

BIG FISH SNOOK

Team Medicinal Purposes 41.75"

Capt Al Ayesh

L050A6859.jpg

BIG FISH RED

Team Godzilla 35.25"

Capt  Darek Timoszuk

L050A6862.jpg

BIG FISH TROUT

Team Godzilla 23.5"

Capt Darek Timoszuk

L050A6811.jpg

1st Place GUIDED Team

TEAM Livin In Sin  76.75"

Capt Gene Maxwell

Island Lure Charters

L050A6819.jpg

GUIDED JR LITTLE REELER (4-10) 

1st Place Rylee C 22"

TEAM RAY 

Capt Garrett McFall

Imperial Sportfishing 

L050A6824.jpg

GUIDED Team -1st Place Lady Angler

Angler Jen Howard 76.75"

Capt  Gene Maxwell

Island Lure Charters

L050A6765.jpg

ADAPTIVE DIVISION

5th Place TEAM 28.25"

Capt Caleb Wise

TEAM JOEY

L050A6780.jpg

ADAPTIVE DIVISION

1st Place Team 50.25"

Capt Robert Wooley

Team BRYCE

050A6776Lec.jpg

ADAPTIVE DIVISION

1st Place Lady Angler 49.5"

TEAM KAYLEE

Capt Anthony Corcella

ADAPTIVE DIVISION

2nd Place TEAM 49.5"

Capt Anthony Corcella 

TEAM KAYLEE

L050A6772.jpg
050A6804ec.jpg

ADAPTIVE DIVISION

3rd Place TEAM 40.75"

Capt Bucky Goldman

TEAM CHRISTINA

L050A6794.jpg
L050A6797.jpg
L050A6763.jpg

ADAPTIVE DIVISION

4th Place TEAM 35.25"

Capt Ryan Amaturo

TEAM SAM

ADAPTIVE DIVISION

2nd Place Lady Angler 40.75"

TEAM CHRISTINA

Capt Bucky Goldman

ADAPTIVE DIVISION

3rd Place Lady Angler 14.5"

Capt Eric Topole 

TEAM VALERIE

bottom of page