top of page

2023 Fall Inshore Slam Leader Board
2023 Photo Gallery Link: https://tightenthedragfoundation.zenfoliosite.com/zg/2023-fall-inshore-slam

0Y7A0764_edited.jpg

Team  Florida Fishing Products

Capt  Kyle Groh

1st Place Overall  $1500

95" Slam

0Y7A0756_edited.jpg
0Y7A0753_edited.jpg

Team Wet Lines

Capt  Zach George

3rd Place Overall  $400

76.0" Slam

Team 4 Aces

Capt Nick Cardieri

2nd Place Overall  $700

88.5" Slam

0Y7A0749_edited.jpg

Team  Fishstalkerz

Capt Mike Doty

4th Place Overall $225

67.25" Slam

0Y7A0745_edited.jpg

Team  Get After It

Capt Derek Dormois

5th Place Overall  $175

60.5" Slam

0Y7A0740_edited.jpg
0Y7A0730_edited.jpg
0Y7A0716_edited.jpg
0Y7A0713_edited.jpg
0Y7A0671_edited.jpg

1st Place LADIES Division OVERALL 

Lady Angler Elizabeth Morse

Team PICI 52" Slam

Capt  Carmine Pici

2nd Place LADIES Division OVERALL 

Lady Angler Mary Kate Jones

Team Strike One Pitching Academy

Capt  Jason Jones  51.25" Slam

JR  ANGLER Overall 11-16

1st Place Jr Angler Tight Liners  Team Get After It 60.50" Slam

Angler Beckett T

JR  ANGLER Overall 4-10

1st Place Jr Angler Little Reelers  

Team Strike One Pitching Academy

Angler  Jaxon J 51.25" Slam

0Y7A0668_edited.jpg

3rd Place Kayak 

Angler Kevin Ketchum 45.25"

0Y7A0680_edited.jpg
0Y7A0686_edited.jpg

1st Place Closest to 52" Slam 

Team Pici 52.0" Slam

Capt Carmine Pici

Redfish with Most Spots (4)

Team Fishstalkerz

Capt Mike Doty 

 

0Y7A0692_edited.jpg

Smallest Trout 

Team Reef Mafia  7" Trout

Capt Ray Cruz

1st Place Kayak  50% Payback $210

Angler Max Grant 59.75" Slam 

2nd Place Kayak  

Angler Tim Doering 52.75"

No Photo

0Y7A0674_edited.jpg

Closest to 30" Snook 

Team Wet Lines

Capt Zach George 30.5" Snook

0Y7A0708_edited.jpg

BIG FISH TROUT

Max Grant, Kayaker 20.50"

0Y7A0698_edited.jpg
0Y7A0706_edited.jpg
0Y7A0649.JPG

BIG FISH SNOOK

Team Florida Fishing Products

Capt Kyle Groh 40"

BIG FISH RED

Team Florida Fishing Products

Capt Kyle Groh 34.75"

1st Place GUIDED Team

TEAM Fringe Benefits Salon

Capt Branden McCorkle  47" 

0Y7A0662.JPG

GUIDED Team -1st Place Lady Angler Tie

Anglers Amanda Marrero & Taylor Ramella 

Capt Branden McCorkle 47"

0Y7A0625.JPG

ADAPTIVE DIVISION

1st Place Team 

Capt Ryan Amaturo

Team MELISSA 61"

0Y7A0631.JPG

ADAPTIVE DIVISION

1st Place Lady Angler 

TEAM Mariah

Capt Tommy Dominguez

0Y7A0655.JPG
0Y7A0619_edited.jpg
0Y7A0617_edited.jpg

ADAPTIVE DIVISION

2nd Place TEAM 

Capt Tommy Dominguez

TEAM MARIAH/LAYLA 56.5"

0Y7A0628.JPG

ADAPTIVE DIVISION

3rd Place TEAM 

Capt Todd Young

TEAM DAVID 44"

ADAPTIVE DIVISION

2nd Place Lady Angler 

TEAM ERIN

Capt Trey Rodriguez

GUIDED JR LITTLE REELER (4-10) 

1st Place 

Rylee C

TEAM Reef Mafia

Capt Ray Cruz

0Y7A0611_edited.jpg

ADAPTIVE DIVISION

4th Place TEAM 

Capt William Wise

TEAM KOLTON 35.75"

0Y7A0606_edited.jpg

ADAPTIVE DIVISION

5th Place TEAM 

Capt Trey Rodriguez

TEAM ERIN 34.50"

0Y7A0777.JPG
0Y7A0781_edited.jpg
0Y7A0787_edited.jpg

Team 4 Aces

Capt  Nick Cardieri

1st Place Calcutta $200

Team  Get After It 

Capt Derek Dormois

2nd Place Calcutta $120

Max Grant

3rd Place Calcutta $80

0Y7A0772_edited.jpg
0Y7A0638ec.jpg
0Y7A0643_edited.jpg

ADAPTIVE DIVISION

1st Place Jr Angler 11-16 

TEAM LAYLA 56.5"

Capt Tommy Dominguez

ADAPTIVE DIVISION

2nd Place Jr Angler 11-16

TEAM KAYLEE  26.75"

Capt Anthony Corcella

bottom of page